Hakkımızda

Focus, Fibabanka çalışanları için tasarlanmış olan bir kurum içi girişimcilik programıdır. 2022 yılında temelini atmış olduğumuz inovasyon faaliyetlerine kurum içi girişimcilik programıyla başladık. Yılın 365 günü tüm Fibabanka çalışanları, fikir sahibi, ekip üyesi ve/veya mentor olarak programa başvurabilir, keyifli ve bir o kadar da öğretici olan bu süreci deneyimleyebilir.

Yenilikçi ve yaratıcı fikirleri olan çalışanlarımızın fikirlerini paylaşmasının ardından fikirler düzenli periyotlarda toplanan Fikir Seçim Komitesi tarafından değerlendirilir ve programa katılmaya hak kazananlar belirlenir.

Başvurular aşağıdaki kategori ve kriterler göz önünde bulundurularak değerlendirilmektedir.

  • Hedef müşteri kitlesi tanımlanmış mı?
  • Problem/ihtiyaç tanımlanmış mı?
  • Hedef müşterinin ihtiyacını karşılıyor mu?
  • Uygulanabilir mi?
  • Yeni bir ürün/hizmet/müşteri kanalı açıyor mu?
  • Banka stratejisi ve kaynaklarıyla uyumlu mu?

Seçilen bu fikirlere ekip üyesi olmak isteyen çalışanlarımız için Focus Ekip Üyesi Bulma etkinlikleri gerçekleştirilir ve ekipler kurulur. Her ekibe atanan deneyimli mentorlarımız sayesinde fikirlerin hızlı bir şekilde olgunlaşması sağlanır. Ekipler ekosistemde girişimcilerin işlerini verimli bir şekilde yönetmeleri için uyguladıkları Yalın Girişim Metodolojisi ile fikirlerini geliştirir. Program boyunca ekipler her hafta düzenlenen ortak eğitim seanslarında Yalın Girişim Metodolojisi eğitimlerini alarak yapılacak çalışmaları mentorlarının da yönlendirmeleriyle tamamlar. Program boyunca tüm katılımcılara eğitim videoları ve Yalın Fizibilite çalışma kitleri verilerek fikirlerin hayata geçmesi için destek sağlanır.

Keşif, Doğrulama ve Verimlilik aşamalarından oluşan kurum içi girişimcilik programında her aşamanın ardından yapılan çalışmalar Fikir Değerlendirme Komitesi’ne sunulur.

Fikri yeterince olgunlaşmamış çalışanlarımızla yapılacak fikir olgunlaştırma seanslarında ise fikirler katılımcılar tarafından derinlemesine incelmekte ve olgunlaştırılmaktadır. Fikri olmayıp programda fikir sahibi olarak yer almak isteyen çalışanlarımız için ise belirli periyotlarda düzenlenen fikir çalıştaylarına katılarak “Fikir Nasıl Bulunur?” sorusunun yanıtını ararlar.

Odağına müşteriyi alan Yalın Girişim Metodolojisi sayesinde çalışanlarımız sistematik düşünce yapısını deneyimlemekte ve karşılaştıkları problem ve zorlukları birer fırsat olarak görmektedir.

41

Başvuru

12

Girişim

50

Girişimci

13

Mentor

900

Saat Eğitim

2

Fikir Çalıştayı

fiba-focus-logo_W
Fibabanka-Black4

Bizimle İletişime Geçin!

Bizi Takip Edin!

Tüm Hakları Saklıdır Copyright © 2023 Fibabanka
Tüm Hakları Saklıdır
Copyright © 2023 Fibabanka Focus